הסרת כתמים בלייזר

 

טיפול לייזר פרקציונלי: הסרת קמטים בלייזר, הבהרה וטיפול פילינג בלייזר

כתמים, היפרפיגמנטציה? קמטים וקמטוטים? צלקות אקנה? אתם לא היחידים שרוצים לשפר את מראה ומרקם העור. עורנו הוא איבר שמתחדש על בסיס יומיומי, על ידי השלה של תאים מתים וצמיחת תאי עור חדשים במקומם. עם חלוף השנים וכתוצאה חשיפה ממושכת ולא מבוקרת לשמש וגם כתוצאה משינויים הורמונליים, מפצעי בגרות, ומפגיעה של מזהמים סביבתיים שונים, העור נפגע ומאבד מהאלסטיות ונראה פחות צעיר ובריא.

לאחר שנים רבות של טיפול בקרמים ומסכות פנים חל קושי רב לטפל בפגעי הזמן, אנו מתבוננים במראה ומראה העור מסגיר את הגיל. מחשש לאפשרות של הליך כירורגי, מרבית האנשים יעדיפו טיפול שאינו פולשני עם זמן החלמה קצר יחסית ועם פגיעה מינימלית בשגרת החיים. 

מיצוק וחידוש העור בפילינג בעזרת לייזר פרקציונלי

עם התקדמות הטכנולוגיה ברפואית בכלל וברפואה אסתטית בפרט, נמצאו שיטות מגוונות לחידוש תאי העור, מיצוקו והשבת מראה צעיר ומעוצב לעור הפנים, ללא כל צורך בהליכים ניתוחיים ארוכים ועם זמן החלמה קצר ובטוח בהשוואה לטיפולי העבר.

השימוש בטכנולוגית הלייזר לביצוע פילינג – קילוף תאי עור – מאפשר טיפול מהיר, בטוח ומדויק. פריצת דרך בתחום זה היא הלייזר הפרקציונלי (CO2). לשיטה זו יתרונות רבים על פני שאר השיטות וגם על פני טיפול בלייזר הרגיל. שיטת הלייזר הפרקציונלי בעלת אישורים מחמירים וקפדניים של רשויות הבריאות האירופאים והאמריקאים, וזאת לאחר תוצאות קליניות מוכחות המציגות שיפור משמעותי במראה עור הפנים. 

מהו טיפול לייזר פרקציונלי?

המונח "פרקציונלי" מגיע מהמילה "Fraction" באנגלית, שפירושה הוא "שבריר", כלומר, חלק זעיר ביותר.
משמעות הדבר כשמדובר בלייזר היא, שזוהי טכנולוגיה חדשנית המאפשרת את רמת הדיוק הגבוהה ביותר שניתן למצוא כיום בעולם הטיפולים האסתטיים בעור, משום שהיא נותנת בידי המטפל המשתמש בה שליטה מלאה בגודל ובעומק האיזור שאליו מכוון הלייזר, כך שהטיפול מתמקד אך ורק בכתם, בנגע, או בקמט ואינו פוגע בעור הבריא שמסביב למוקד הטיפול.
זו הסיבה, שטיפול פילינג עמוק בלייזר אשר מבוצע על ידי רופא עור מומחה, בעל ידע מקצועי וניסיון בשימוש בטכנולוגיה זו, הוא בטוח יותר מטיפולי פילינג כימיים, שלעיתים עלולים לגרום לתגובות רגישות, לכוויות ולצלקות.
אופן הפעולה של הלייזר הפרקציונלי הוא על ידי שבירה של קרן לייזר בודדת למערך של מיקרו-אלומות אור, שהן קרניים קטנות וצרות יותר. הקרניים הזעירות הללו חודרות אל מתחת לשכבה החיצונית השטחית של העור ויוצרות מיקרו-עמודות של חום המגיעות עד לשכבת הדרמיס. למעשה, זוהי פגיעה מבוקרת, מדויקת ועדינה בעור, אשר מגרה את תהליך הריפוי הטבעי שלו ומעודדת ייצור קולגן וחידוש תאים, אשר מחליפים תאים שנפגעו כתוצאה מחשיפה לשמש, או מפגעי הזמן.

קרני הלייזר הפרקציונלי מחליקות את העור בכך שהן מאיצות את הפעילות בשכבות העור העמוקות – הדרמיס, להתחיל בייצור חדש ונמרץ של קולגן ואלסטין על מנת להחליף את העור הזקן והפגוע מן העבר ולגרום למיצוקו. תהליך זה בו רקמת העור עוברת התחדשות, יוצר הצערה טבעית של העור המסירה שנים ממראה הפנים, המחשוף, הזרועות או גב ידיים. 

כמה טיפולי לייזר פרקציונלי נדרשים?

מספר הטיפולים הנדרשים תלוי בכמה משתנים: סוג העור, הבעיה בה רוצים לטפל, מיקום וגודל שטח העור שבו יש לטפל ותגובת העור לטיפול.
מרבית המטופלים זקוקים ל 3-5 טיפולים להשגת תוצאות אופטימליות. הטיפולים מתבצעים בהפרש של 4-6 שבועות בין הטיפולים. 

למה ניתן לצפות מטיפולי הלייזר הפרקציונלי?

התוצאות נחלקות למידיות וגם ארוכות טווח. מיד לאחר הטיפול מרקם העור יהיה חלק יותר, בוהק יותר ובעל גוון עור אחיד יותר. תוך 3-6 חודשים לאחר הטיפול התוצאות תשתפרנה לאין ערוך והעלייה בייצור הקולגן והאלסטין בשכבות העור העמוקות הנמשכת חודשים רבים לאחר הטיפול יביאו לעלייה ברורה בטונוס העור ובחדות תווי הפנים, שייראו צעירים יותר ורעננים.

התוצאות נשמרות לשנים ארוכות, משנות באופן משמעותי את תהליך וקצב הזדקנות העור ומשפיעות לטווח ארוך על ייצור הקולגן והאלסטין. 

יתרונות הטיפול בלייזר פרקציונלי

יעילות ניכרת של הלייזר הפרקציונלי באה לידי ביטוי בהצערת העור, מיצוקו, שיפור בכתמי שמש, נזקי שמש וטיפול בקמטוטים, מיצוק העור ובניה מחדש של קולגן, שיפור מראה של צלקות והצערת העור.

בשל דיוק רב של קרן הלייזר של הלייזר הפרקציונלי מתאפשר טיפול באופן נקודתי באזורים הדורשים טיפול ולא באזורים מיותרים. כך נחסך כאב מיותר ומובטחת החלמה מהירה יותר.

לאור העובדה שניתן לעבוד אתו בעומקים שונים של העור, ניתן לטפל במהלך טיפול אחד בכמה בעיות בעת ובעונה אחת, כגון: הסרת כתמי פיגמנטציה ונזקי שמש, הסרת קמטים ומיצוק העור, שיפור מראה של צלקות והצערת עור הפנים והצוואר.

ולסיכום:

 • עור חלק רענן ומוצק יותר
 • שיפור גוון העור ומרקמו
 • הפחתת קמטוטים סביב העיניים והשפתיים
 • החלקת צלקות ניתוחיות וצלקות אקנה

 מי יכול לעבור טיפולי לייזר פרקציונלי?

טיפולי הלייזר הפרקציונלי מתאימים לכל סוגי העור ולכל גווני העור. תכנית הטיפול נקבעת ע"י מספר פרמטרים כגון: גיל כרונולוגי, היסטוריה של חשיפה לשמש, מיקום וסוג הנזק העורי או הפיגמטציה, וסוג הצלקות. 

למי מתאימים טיפולי הלייזר הפרקציונלי?

הטיפולים מתאימים לטווח רחב מאד של בעיות ופגמים עוריים ונותנים מענה לפגעי גיל, לצלקות שונות, לקמטים עדינים, לעור לא אחיד, ועוד.
אם אחת או יותר מהתופעות הבאות מפריעות לכם, תוכלו להפיק תועלת מהטיפול:

 • עור חסר חיים ומחוספס
 • עור בהיר הסובל מנזקי שמש
 • עור רפוי בפנים, בצוואר ובזרועות
 • מרקם וגוון עור לא סדירים
 • קמטים וקמטוטים בפנים וצוואר
 • צלקות אקנה וצלקות לאחר ניתוח, או פציעה
 • נזקי עור טרום סרטניים –
  נקראים גם "סולר קרטוזיס", או "אקטיניק קרטוזיס". אלו הם נגעים שאופייניים לחשיפה ממושכת לשמש, שהיא למעשה חשיפה לקרינת UV. כאשר הם אינם מטופלים, הם עלולים להתפתח לסוג של סרטן עור שנקרא SCC (ראשי תיבות של Squamous Cell Carcinoma ) ובעברית, קרצינומה של תאי קשקש.
  בשל אופי הצמיחה של נגעי סולר קרטוזיס, טיפול בלייזר מאפשר הסרה מלאה שלהם.
 • היפרפיגמטציה והיפופיגמנטציה בתר דלקתית (פוסט אינפלמטורית) –
  במילים פשוטות, אלו הם מקרים של שינוי בצבע העור לאחר תהליך דלקתי שהוא תהליך טבעי המעורב בהחלמת העור כתוצאה מחבלה, מחתך, או מזיהום. לעיתים, הרקמה שנוצרת לאחר ההחלמה מכילה פחות או יותר פיגמנט (מלנין) ולכן מתקבל כתם בהיר או כהה יותר בהשוואה לצבע הטבעי של העור.
 • סימני מתיחה
 • כתמי גיל ושמש
 • קמטוטים זעירים סביב העיניים והשפתיים

 התוויות נגד לטיפול

 • מטופלים עם היסטוריה של מחלות אוטואימוניות כגון לופוס (זאבת)
 • רקע של צלקות קלואידיות –
  נקראות גם צלקות היפרטרופיות. אלו הם מקרים של הצטלקות אבנורמלית, בהם רקמת הצלקת שהגוף יוצר באופן טבעי לאחר פגיעה בעור, היא חריגה ונוטה לצמוח מעבר לגבולות האיזור הפגוע ואף להיות עבה יותר, אדמומית, מוגבהת ובלתי אחידה.
 • שימוש פעיל ברואקוטן (Roaccutane) – תרופה לטיפול במקרים קשים של אקנה, שניתנת כאשר טיפולים תרופתיים אחרים אינם עוזרים.
 • זיהום חיידקי פעיל בעור כגון אקנה, או צלוליטיס (לא לבלבל עם צלוליט!)
 • היסטוריה של בהקת (ויטיליגו), של ספחת (פסוריאזיס), או של ריפוי פצע איטי כגון סקלרודרמה
 • נשים הרות או מניקות
 • עור פצוע או מזוהם

 מהלך הטיפול

בעזרת קרני לייזר זעירות הנשלחות לאזור וגורמות לפגיעה מבוקרת בעור בצורה של נקודות זעירות המוקפות בעור בריא. הנקודות ש"ניזוקו" מתחדשות בצורה מואצת בעזרת הרקמות הבריאות שמסביבן. כתוצאה מכך, קולגן ותאי עור חדשים מיוצרים ומתקבל מראה עור בריא וחלק יותר.

משך הטיפול -30-45 דקות והוא מבוצע תוך אלחוש מקומי בלבד, ללא צורך בהרדמה כללית.

לאחר הטיפול העור רגיש, אדמומי ומתקלף. זמן ההחלמה הוא כ 7-10 ימים שבמהלכם ניתן להתקלח ואף לצאת מהבית, אך חשוב ביותר להימנע מחשיפה בלתי מבוקרת לשמש ויש להשתמש בתכשירי הגנה ובכובע ומשקפי שמש לאחר טיפול בפנים, או בביגוד שמכסה את האיזור המטופל, כאשר מדובר באיזור אחר בגוף.

ד"ר אורן אלדר, רופא עור בכיר, מאבחן ומטפל בכל סוגי מחלות העור, מומחה ברפואת עור אסתטית ובמגוון טיפולים קוסמטיים, כולל טיפול בלייזר פרקציונלי.
מחפשים רופא עור ומין שמשלב טיפול מקצועי ואמין עם יחס אכפתי וחם, רגישות ואמפאטיה? צרו עמי קשר ותיווכחו שהגעתם למקום הנכון.
כל אחד מסניפי הקליניקה שלי מאובזר בציוד חדיש ומודרני, סביבת הקליניקה נעימה ומזמינה, והתחושה הכללית היא שאתם בידיים טובות. ניתן לתקשר אתנו און ליין דרך האתר או בשיחה טלפונית. נשמח לראותכם בין מטופלינו.

וואטסאפ טלפון
+
דילוג לתוכן