זיהומים פטרייתיים בציפורניים בדרך־כלל אינם מסוכנים בטווח הקצר. למעשה, התלונה העיקרית של אנשים שיש להם פטרת של הציפורניים היא המראה החיצוני של הציפורניים. בטווח הארוך עלולה פטרת הציפורניים – אצל חלק מהאנשים – להתפשט ולגרום לפטרת של כפות הרגליים ובאופן משני לזיהום חיידקי של העור.

 

טרבינפין הטיפול ניתן במשך 4-3 חודשים. יש לקחת כדור  250 מ”ג פעם ביום. יש לעשות בדיקת תפקודי כבד לפני הטיפול ובמהלכו, ולוודא שתפקודי הכבד תקינים לפני המשכת הטיפול. אפשר לקחת את התרופה לפטרת ציפורניים עם אוכל  או בלעדיו .

את הטיפול בפטרת ציפורניים ניתן למשך תקופה ממושכת שבין שלושה חודשים לחצי שנה. הציפורן גדלה לאט מאוד, ולכן ניתן לראות את התגובה לטיפול רק לאחר כמה חודשים.

תופעות לוואי של טבליות למיסיל או טרבינפין פומי?

ברוב המכריע של המקרים לא מופיעות תופעות לוואי כלשהן, והטיפול בטוח לחלוטין. במקרים נדירים מופיעות תופעות לוואי כמו פריחה, כאבי בטן, שלשול או הפרעה זמנית בתפקודי כבד. כל התופעות האלה חולפות עם הפסקת הטיפול. בשימוש ב־Terbinafine עלולה להופיע לעיתים נדירות. פגיעה בחוש הטעם

השפעות בין־תרופתיות:

ההשפעות הבין־תרופתיות הנפוצות ביותר בטיפול בכדורים הן אינטראקציה בין תרופות להורדת שומני הדם מסוג סטטינים. (סימבסטטין או (ליפיטור

אלו בדיקות דם לבצע לפני תחילת הטיפול?

  יש לעשות ספירת דם ותפקודי כבד לפני תחילת הטיפול. במהלך הטיפול יש לעשות בדיקת תפקודי כבד אחת לחודש. יש לוודא שתפקודי הכבד תקינים לפני חידוש כל מרשם.

מהם סיכויי ההצלחה של הטיפול בפטרת ציפורני הרגליים?

לא כל האנשים מגיבים לטיפול התרופתי. שיעורי ההצלחה הם בסדר גודל של 70%-60%

מה צריך לדעת לפני תחילת טיפול בפטרת ציפורני הרגליים?

 יכול לחלוף זמן רב (6-10 חודשים) עד שהציפורן תיראה שוב נורמלית

 קיים סיכון שהטיפול לא יעבוד, או שהפטרת תחזור.

אם לוקחים טיפול תרופתי בכדורים, יש לבדוק את תפקודי הכבד אחת לחודש ולוודא שהם תקינים לפני שממשיכים בטיפול.

האם מותר להיכנס להריון במהלך הטיפול?

עדיף לא לטפל באמצעות כדורים לפטרת ציפורני הרגליים בזמן ההריון או בזמן ההנקה. אם את רוצה להיכנס להריון, עדיף להשתמש בטיפול מקומי. בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא נשים לפני תחילת הטיפול.