הסרת שומות כירורגית

הסרת יבלות בלייזר

יבלות נגרמות על ידי מספר מחוללים ויראלים של העור. הזיהום הוירלי גורם לנגע בולט בשכבת העור החיצונית וגורם לאי נוחות באזור הנגוע וחוסר אסתטיקה.

הנגיפים הידועים כגורמים ליבלות משתייכים למשפחת המזהמים של הפפילומה האנושית (HPV). יבלות אינן גורמות לסרטן, אך ישנם כמה זנים של HPV (בדרך כלל באזור הגניטליה) והם אכן עלולים להיות קשורים להתפתחות גורמים סרטניים.

היבלות מדבקות ע"י מגע עם אנשים או במשטחים הנגועים בוירוס. קיימות שיטות מגוונות להסר יבלות כגון משחות מקויות, הקפאה בחנקן נוזלי מחט חשמלית וכולי. אין טכניקה יעילה יותר להסרת יבלות שתוצאותיה איכותיות כמו הטיפול בלייזר.

האלטרנטיבה הטיפולית האיכותית ביותר עבור הסרת יבלות הינה באמצעות לייזר פחמן דו חמצני. טיפול בלייזר להסרת יבלת מתמקד באידוי של רקמת המטרה,כלומר הנגע ע"י חום מקומי המאפשר לטפל במבנה היבלת ולהרוס את שורשיה באופן מוחלט. אור הלייזר מגיע לטמפרטורה חמה ולכן מחסל את המבנה הפנימי של היבלת. ההליך פועל על ידי גרימת קרישה של כלי דם המזינים את היבלת, הגורמים לאחר מכן לנמק. נמק הוא סוג מסוים של פגיעה בתאים וכתוצאה מכך כל התאים החיים אשר קיימים ביבלת מתים ואיתה נסיגה של היבלת.

טיפול הסרת יבלות בלייזר הינו תהליך קצר יעיל מדוייק ונטול כאבים ועם תוצאות אסטתיות מבטיחות יותר מטיפולים אחרים.
הליך זה אינו מצריך הרדמה, ואין צורך בטיפולים מיוחדים לאחר הטיפול הראשוני. בד"כ מדובר בטיפול אחד עד שלושה וזה תלוי לחלוטין בנגיף ובעמידותו אצל כל אדם.

וואטסאפ טלפון
+
דילוג לתוכן