רופא למיצוק עור הפנים

הפנים הם כרטיס הביקור שלנו – הפנים משקפות את מצב רוחנו ואף את גילנו הביולוגי. הפנים משקפות חמישה מצבי רוח אופייניים:

שינה – קיצור שעות שינה, ואיכותן גורמים להאטת התחדשות תאי עור הפנים, שקיות מתחת לעיניים ומראה פנים נפולות.

מתח כרוני – מתח זה גורם לעלייה בעיקר של הורמון הקורטיזול המופרש מיותרת הכליה –  מוכר יותר בפעילות מערכת הדחק של גוף האדם. המתח קיים במצבי דיכאון, אלכוהוליזם, מתח כרוני ועוד.

כעס – בני אדם הנוטים לכעוס לעיטים קרובות גורמים לקמטים בעור הפנים בשל התכווצויות חוזרות של הפנים.

דיכאון – חיי תאי עור הפנים מתקצרים בעקבות הדיכאון ובכך מאיצים את הזדקנות העור.

נראות/קוסמטיקה – האובססיה לנראות הפנים גורמת לחלק מהאוכלוסייה לשימוש יתר של מוצרי קוסמטיקה לשימור הפנים, דבר הפוגע בעור הפנים.

מצד שני, אחרים יגידו שהפנים רומזות על אישיותנו… אורח חיים ספורטיבי והרגלי תזונה בריאים מאטים את קצב הזדקנות עור הפנים. כמו ששריר דורש פעילות גופנית למיצוקו גם מיצוק עור הפנים הינה פעולה נדרשת.

טיפול למיצוק עור הפנים או טיפול בקמטוטי הפנים?

יש מספר דרכים שאפשר לאמן את שרירי הפנים. ביום יום אנו מפעילים את שרירי הפנים מסיבות שונות, מתח, כעס, צחוק, דיכאון וכד'. עם השנים וההזדקנות, הפעלה זו של שרירי הפנים גורמת למתיחה עקבית של השרירים והתארכותם, אך מצד שני אנו לא דואגים להרפיית השרירים. וכך, נוצר מצב בו השרירים עם הזמן מתרופפים.

אחת הדרכים לשמירה על שרירי הפנים היא כבר החל מגיל צעיר ללמד את השריר לבצע הרפיה – תרגילי הרמת לחיים, עיסוי הפנים והצוואר, מצמוצי עיניים. כפי שמומלץ לאימון בחדר כושר ואורח חיים בריא, כך גם מיצוק העור ואימון שרירי הפנים יהפוך לשגרה.

מגיע שלב, בו נדרש רופא למיצוק עור הפנים – תהליך בו מתבצעת מתיחה וחידוש סיבי הקולגן על-ידי חימום שכבת ההיפודרמיס (שכבת תת-העור המחברת בין שכבות העור העליונות עם הרקמות הפנימיות של הגוף).

תהליך הטיפול יכול להיעשות בשתי דרכים, בהתאם למצב עור הפנים. הפתרון הינו אסטטי ואינו פולשני ומטרתו מיצוק העור והצערתו. הטיפול איננו כירורגי והחזרה לשגרה מהירה.

יש שתי דרכים לטיפול:

גלי רדיו – במקרים קלים כמו אקנה אצל מתבגרים או צעירים שעורם עדיין מתוח והקמטוטים עדיין אינם עמוקים.

לייזר – טיפול מעמיק יותר לעור בעל צלקות, קשקשי או מחוטט.

וואטסאפ טלפון
+
דילוג לתוכן