קונדילומה היא למעשה יבלת ויראלית שנגרמת על ידי וירוס הפאפילומה. מדובר בווירוס בעל 100 זנים ומתוכם 40 תוקפים באזור איברי המין והמפשעות, כאשר עלולות להופיע יבלות על גבי הפין, בפי הטבעת ואף בגרון. הזנים הפחות מסוכנים גורמים בעיקר לקונדילומות מטרידות, אך הזנים האגרסיביים יותר עלולים לגרום להתפרצות מחלת הסרטן. לא ניתן לדעת מתי מתרחשת הדבקה בווירוס הפאפילומה אצל גברים אלא כאשר מופיעות היבלות בדרך כלל.

קונדילומה אצל גברים תסמינים וטיפול

התסמין הכמעט יחיד להידבקות בווירוס הפאפילומה בגברים הוא הופעת הקונדילומות. הן נראות כמו יבלות קטנות שטוחות או בולטות מעל פני העור, המופיעות בקבוצות או בבודדים. כאמור, הן יכולות לצוץ על גבי הירכיים, הפין, האשכים, פי הטבעת והמפשעה, ובמקרים של קיום יחסי מין אוראליים הן עלולות להופיע גם באזור הלוע, הגרון והפה. הופעתן עלולה להיות כרוכה בתחושת גרד ו/או כאב. מיד עם הופעתן חשוב להגיע לרופא עור ומין כדי לקבל טיפול בקונדילומה. הטיפול המונע הוא חיסון לוירוס, אך אם הקונדילומות כבר צצו- ניתן להסירן באמצעות תרחיפים או קרמים שניתן לקבל רק במרשם רופא. בנוסף ניתן להסירן באמצעות חנקן נוזלי, לייזר או מחט חשמלית. לעיתים מחליט הרופא להסירן באופן כירורגי ע”י כריתתן.

קונדילומה- האם זה מסוכן?

כאמור, רובן מהוות בעיקר מטרד, חוסר נוחות ופגם אסתטי והבעיה העיקרית היא שהן מאד מדבקות. יחד עם זאת, חשוב לזכור שווירוס הפאפילומה עלול לגרום להופעת סרטן ואז זה כמובן מסוכן ודורש טיפול אחר לגמרי. קונדילומה בגברים מתגלה באופן אקראי או עם הופעת היבלות ולכן טיפול בקונדילומה אצל גברים עלול להגיע באיחור. נשים עוברות בדיקת פאפ שנועדה לגלות את נוכחות הווירוס ולכן טיפול בקונדילומה אצל גבר לא תמיד מגיע בזמן.

קונדילומה אצל גבר מטופלת ע”י רופא עור ומין

ד”ר אורן אלדר, רופא עור בכיר מטפל במחלות עור למיניהן, עוסק ברפואת עור אסתטית ובין השאר מסיר קונדילומות. מחפשים רופא עור ומין בעל רגישות, אמפאתיה, יחס עדין ואכפתי, ויחד עם זאת מקצועי ואמין?  צרו עמי קשר ותיווכחו שהגעתם למקום הנכון. הקליניקה שלי מאובזרת בציוד חדיש ומודרני, סביבת הקליניקה נעימה ומזמינה, והתחושה הכללית היא שאתם בידיים טובות. ניתן לתקשר אתנו באון ליין דרך האתר או בשיחה טלפונית. נשמח לראותכם בין מטופלינו.

וואטסאפ טלפון
+
דילוג לתוכן