הסרת שומות ונקודות חן

רבים מאיתנו נושאים נגעי עור מסוגים שונים, נקודות חן ו”פלולות”. לעיתים הנגעים מפריעים אסתטית. מרבית נגעי העור שפירים (לא סרטניים), אך לעיתים רחוקות עלולים להיות סרטניים או טרום סרטניים. המאפיינים הסרטניים הם לעיתים שינוי בגודל צבע וצורה, התכייבות, דימום, כאבים

אבחון נגעים עוריים - הסרת שומות ונקודות חן

ד”ר אלדר אורן בעל ידע רב ונסיון מעל 10 שנים בתחום אבחון והסרת נגעים בעור ונקודות חן באזורים שונים בגוף (הורדת נקודות חן בפנים, עפעפיים , בבטן, בצוואר וכדומה). 

 

איך מסירים שומה, נקודת חן או נגע עור אחר?

  • כריתה – הנגע נכרת עם שוליים בריאים בסקלפל (סכין מנתחים). גבולות אלה בדרך כלל ברוחב של מעבר למילימטר-שניים מעבר לנגע. הנגע נכרת מסביבו בצורת עין (כישור או סירה), במטרה לתפור את החסר שנוצר ללא עודפי עור בזוויות הצורה. הנגע נכרת עד הרקמה התת עורית. התפרים בדרך כלל מתקלים מעצמם תוך מספר שבועות. מעל החתך מודבקים בדרך כלל סטריסטריפים (״פרפרים״ שהם דבק מנייר). ההעדפה היא לתת להם ליפול מעצמם. אם נלקחה תשובת פתולוגיה התשובה תינתן בדרך כלל לאחר חודש. חסרון השיטה בהיותה חודרנית, הצלקת ארוכה מהנגע המקורי.
  • גילוח – גילוח נגע הבולט מבסיסו, בסקלפל וצריבת בסיסו במחט חשמלית. מטרת הגילוח להפחית עד כמה שניתן את הצלקת ולטשטשה. לעיתים קרובות בגילוח הצלקת הסופית אינה נראית כלל. לעיתים היא נראית כשקע קל / שינוי גוון קל, אך עור פנינו לעולם לא חלק לחלוטין ולפיכך המיקום מסווה היטב. לאחר הסרת נקודת החן או הנגע מתקבל גלד על העור שנושר לאחר כשבוע עד שבועיים ותחתיו צומח עור חדש. חיסרון השיטה שאחוזי החזרה גבוהים יותר מבכריתה (כ-20%), אך גם עם חזרת הנגע הוא חוזר כשטחי וגדל לאיטו. יתרונה: הצלקת הזניחה ביחס לכריתה. מתאים רק לנגעים מורמים מעל פני העור.
  • צריבה בלייזר – בדומה לצריבה בחנקן נוזלי. רק שהנזק לרקמה מופק מאור או חשמל והצריבה חמה. יתרונם ביחס לצריבה בחנקן נוזלי הוא שהצלקת אינה לבנה. מתאימים לנגעים שפיריים בעיקר. ההחלמה דומה לביופסית גילוח. 
  • במרפאותיו של ד”ר אלדר מתבצעים עיקר פעולות ההסרה בעזרת מכשירי לייזר מהחדישים והטובים שיש בעולם.
וואטסאפ טלפון
+
דילוג לתוכן