הסרת שומות מהפנים

הסרת שומות מהפנים

לרוב, כאשר מדובר בשומות בפנים, הכוונה היא לנקודת חן. ראו את סימני ההיכר של אהוד ברק, מרלין מונרו ולואיז צ'קוני הלו היא מדונה. כך, שיש שיראו בנקודת החן כסימן היכר (כשהן מחמיאות)  ויש שיראו בה בעיה אסטטית ושינוי קטן יחולל מהפך גדול בתדמית האישית והחברתית שלנו. כמובן, שיש את השומות הסרטניות שאותן יש להסיר ללא דיחוי או שומות שמיקומן מפריעה לתפקוד הן אסטטי והן פיזי (ערובת העין, פה, אף וכד').

השומה נמצאת על שכבת האפידרמיס (שכבת עור עליונה בעובי של כ 2 עשיריות המילימטר). שומה זו יכולה להיות בצורת נימים, פצעונים, ואף שומה שעירה.

הסרת שומות ונקודות חן מהפנים מתאימה לכל מטופל/ת. בפגישת ייעוץ עם דרמטולוג (רופא עור מומחה בתחום) ניתן לקבוע הסרה מיידית או הסרה הדורשת טיפול כירורגי פולשני. למרות שמדובר בטיפול פשוט, ישנה חשיבות לאבחון ראשוני של השומה (אסטטי/ממאיר) דבר שיכול להיעשות רק על דרמטולוג, ובסופו של דבר רצוי שהטיפול יעשה במקצועיות ותחת בקרה נאותה למרות היותו של הליך הסרת שומה טיפול נפוץ ופופולרי בימנו.

ישנן מספר שיטות הסרה לא פולשניות של שומות מהפנים:

גלי רדיו – טיפול אסתטי לשומות מעל העור. בתהליך מבוצעת הרדמה מקומית, ובאמצעות גלי רדיו השומה נחתכת עד גובה העור ללא תפרים והחלמה מהירה.

לייזר – טיפול מדויק באמצעות קרן לייזר, הליך פשוט המאפשר חזרה לשגרה מהירה.

צריבה בחנקן נוזלי – הקפאת השומה והריגת תאי העור.

צריבה במחט חשמלית – בדומה לחנקן הנוזלי, התהליך מבוצע באמצעות פולסים חשמליים.

היכן הסרת שומות חנקן נוזלי יעילות יותר?

כאשר מדובר בסרח עור – גידול עור שפיר פחות נפוץ, או פחות מדובר. לרוב נראה כעודף עור בצורת צינור או כדור בצבע העור או קצת יותר כהה. סרח העור יתפתח בקפלי עור, עפעפיים, צוואר, בית שחי ומפשעה. לרוב מדובר בפגם אסתטי.

הטיפול יכול להיעשות בשתי דרכים:

באמצעות צריבה בחנקן נוזלי – הנגע מוקפא בחנקן נוזלי. רופא העור מתיז חנקן נוזלי אשר הורג את תאי העור של סרח העור וסביבתו, יתכן שתתפתח צלקת קטנה. התזה זו איננה מבטיחה הסרה מלאה של סרח העור.

או

באמצעות צריבה במחט חשמלית – שיטת צריבה ממוקדת, הגורמת להתפתחות גלד. לאחר מספר ימים הגלד נושר ונשארת צלקת קטנה.

בייעוץ מקצועי של דרמטולוג ניתן להגיע להחלטה באיזו משתי הדרכים יבחר המטופל לבצע את ההסרה. 

וואטסאפ טלפון
+
דילוג לתוכן